Rano zajęcia z projektowania robotów, po przerwie wycinanie laserem elementów z plexi, później obiad, warsztaty z drukowania 3D i kolacja – to tylko przykładowy rozkład dnia uczestników 3. edycji dwutygodniowego obozu ADAMED SmartUP. Dla najzdolniejszej młodzieży z całej Polski ten czas wypełniony licznymi wykładami, praktycznymi warsztatami i wycieczkami do prestiżowych instytucji był niepowtarzalną szansą na nawiązanie wielu nowych znajomości oraz zyskanie inspiracji do rozwoju naukowych pasji.
Zajęcia prowadzone m.in. przez specjalistów z SGGW były bardzo różnorodne i kładły nacisk na pokazanie praktycznego zastosowania zdobywanej wiedzy. Odbyły się warsztaty m.in. z szycia chirurgicznego i krystalizacji białka czy konkurs budowania samolotów. Uczniowie wzięli też udział w wycieczkach do placówek naukowych takich jak: Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów czy Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Tegoroczną nowością były zajęcia z posiewów bakterii czy proteolizy białek. Obozowicze odwiedzili również nowoczesne Centrum Badawczo - Rozwojowe Grupy Adamed w Pieńkowie.
To już 3. edycja innowacyjnego obozu naukowego. Nasze doświadczenia z trzech lat pokazują, że istnieje bardzo duża potrzeba wśród młodzieży, by poszerzać wiedzę praktyczną. Dlatego kładziemy duży nacisk na profesjonalnie wyposażone laboratoria, sprzęty doświadczalne oraz najnowszy sprzęt badawczy, ale także interdyscyplinarność obozu, aby jego uczestnicy mogli odkryć zainteresowanie tymi dziedzinami, których do tej pory nie znali
Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed, organizatora programu.
Już we wrześniu br. ruszy kolejna – 4. edycja ADAMED SmartUP.
Więcej informacji na www.adamedsmartup.pl! Zdjęcia z tegorocznej edycji obozu dostępne są na fanpage’u ADAMED SmartUP.