Już w marcu rusza nowa odsłona bezpłatnych warsztatów ADAMED SmartUP, realizowanych we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Dla ich uczestników to ponowna okazja do odkrycia odpowiedzi na nurtujące naukowe pytania m.in. jak projektuje się współczesne leki oraz samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów, w tym zbadania autentycznych próbek powybuchowych.
Teoria, uzupełniona praktycznymi doświadczeniami, wspólne poszukiwanie naukowych rozwiązań oraz możliwość poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach – to główne z korzyści z udziału w bezpłatnych warsztatach ADAMED SmartUP Academy. To już druga edycja zajęć, realizowanych we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Są one kierowane do młodzieży w wieku 15-19 lat, zainteresowanej pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Zapisy na pierwsze zajęcia kończą się już 24 lutego.
Naukowe problemy z życia codziennego
Warsztaty przeprowadzone zostaną przez wykwalifikowanych specjalistów, w tym współpracowników Grupy Adamed w profesjonalnie wyposażonych salach laboratoryjnych Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Uczniowie, oprócz poznania teorii, będą mieli możliwość przeprowadzić eksperymenty naukowe. Młodzież samodzielnie sprawdzi potencjał biotechnologiczny bakterii mlekowych, spróbuje stworzyć produkt mleczarski, przeprowadzi chemiczną lub chemoenzymatyczną syntezę przykładowego leku, a nawet podejmie się zbadania autentycznych próbek powybuchowych.
Zapisz się już dziś!
Aby aplikować, należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/ i w kilku zdaniach (maksymalnie 50 słów) opisać powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach.
Daty i tematy najbliższych zajęć na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej:
Daty i tematy najbliższych zajęć na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej:
- 24.03.2018 r., „Bakterie mlekowe – przyjaciel czy wróg?”
- 7.04.2018 r., „Od pomysłu do apteki – czyli jak projektuje się współczesne leki”
- 14.04.2018 r., „Klonowanie bez tajemnic”
- 21.04.2018 r., „Elektrochemia na co dzień – baterie, powłoki, ochrona przed korozją”
- 12.05.2018 r., „Przeciwciała w służbie ludzkości”
- 19.05.2018 r., „Metody badań substancji wybuchowych. Od makro do nano próbek”
W poprzednich edycjach warsztatów popularnonaukowych udział wzięło ponad 500 osób. Celem projektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, jest przede wszystkim rozwój kompetencji uczniów szkół ponadpodstawowych. Informacje na temat kolejnych kursów będą na bieżąco publikowane na stronie https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/ oraz http://www.ch.pw.edu.pl/Kandydaci/Sciezki-Kopernika-2.0.