Od poniedziałku, 23 września uruchomiona jest telefoniczna linia wsparcia psychologicznego Fundacji Adamed dla Powodzian. Profesjonalną pomoc psychologiczną osobom dotkniętym skutkami klęski żywiołowej zapewnia zespół psychologów serwisu Życie Warte Jest Rozmowy. Wsparcie udzielane jest w ramach programu „Wspierająca Szkoła”.
Wszyscy dzwoniący na numer +48 22 266 01 00 otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz możliwość rozmowy z wykwalifikowanymi psychologami, którzy pomogą poradzić sobie ze stresem, lękiem i traumą spowodowaną powodzią. Specjaliści doradzą także jak rozmawiać z dziećmi oraz jak być wsparciem dla członków rodziny i bliskich dotkniętych skutkami powodzi.
Wsparcia psychologicznego udziela zespół ekspertów serwisu Życie Warte Jest Rozmowy, w składzie:
- dr hab. Marlena Stradomska – suicydolog, psycholog, psychoterapeuta, biegły sądowy,
- Joanna Skiba – suicydolog, psycholog szkolny.
Linia „Wsparcie psychologiczne dla Powodzian” Fundacji Adamed działa:
- od poniedziałku do piątku
- w godzinach 18:00 – 22:00
Rozmowy są anonimowe i bezpłatne.
___
Fundacja Adamed od 10 lat prowadzi aktywności na rzecz wspierania nauki oraz współpracy ze środowiskiem naukowym. Celem jej stworzenia była potrzeba wspierania rozwoju utalentowanej młodzieży oraz popularyzowania nauk ścisłych i przyrodniczych. Fundacja szerzy ideę współpracy oraz integruje środowisko naukowe, przemysł farmaceutyczny, medyczny i biotechnologiczny, jak również wzmacnia współpracę z podmiotami o zbliżonych zadaniach. Głównym programem realizowanym przez Fundację Adamed jest program stypendialny ADAMED SmartUP, którego celem jest wsparcie najzdolniejszych młodych osób w ich rozwoju naukowym. Najnowszym projektem Fundacji jest Wspierająca Szkoła. To pierwszy w Polsce kompleksowy program dotyczący zapobiegania zachowaniom samobójczym wśród dzieci i młodzieży skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W jego ramach nauczyciele, pedagodzy, rodzice oraz uczniowie nabywają stosowną wiedzę i umiejętności, otrzymują odpowiednie narzędzia tak, by dbać o dobrostan psychiczny najmłodszych.